ПРЕЗЕНТАЦІЯ НАУКОВОГО ЗБІРНИКА “ІВАН ОГІЄНКО І СУЧАСНА НАУКА ТА ОСВІТА”

06 квітня відбулася презентація наукового збірника «ІВАН ОГІЄНКО І СУЧАСНА НАУКА ТА ОСВІТА» (серія філологічна XVІІ випуск; серія історична XVІ випуск) – спільний проєкт Центру огієнкознавства, факультету української філології та журналістики, історичного факультету К-ПНУ. Модераторами зустрічі були завідувач кафедри української мови, доктор філологічних наук, професор Людмила Марчук та завідувач кафедри історії української літератури та компаративістики, доктор філологічних наук, доцент, професор Олег Рарицький.

З вітальним словом виступив проректор з наукової роботи, доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, дійсний член Академії наук вищої школи України Іван Конет, який наголосив на престижність збірника та висловив сподівання, що новостворена редколегія активно працюватиме над тим, щоб внести збірник до переліку фахових видань. На сьогодні, видання індексується в наукометричних базах: Google Scholar, Index Copernicus, що має дуже велике значення для наукової діяльності К-ПНУ.

Під час презентації модератори заходу розповіли історію виникнення збірника в контексті співпраці науково-педагогічних працівників історичного факультету, факультету іноземної філології та журналістики, Центру огієнкознавства К-ПНУ, а також залучених представників із закладів вищої освіти України і Польщі. Відзначили, що матеріали збірника репрезентують унікальний феномен державницької, духовно-культурної, наукової, педагогічної діяльності Івана Огієнка. Статті, представлені в збірнику, присвячені осмисленню, інтерпретації, дослідженню та розвитку наукових і творчих концепцій Івана Огієнка та їх проєкцій на сучасний освітній простір. Учасники заходу у своїх виступах підтвердили ці тези, обґрунтовуючи важливість видання наукового видання.

Зокрема, доктор історичних наук, професор кафедри історії України Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Олександр Завальнюк у своєму виступі окреслив візії Івана Огієнка як державного і освітнього діяча, Симона Петлюри – Голови Директорії УНР.

Продовжив зустріч доктор історичних наук, доцент кафедри давньої та нової історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка Андрій Чуткий, який у своїй архівній розвідці дослідив питання щодо співпраці різних регіонів України між собою (зокрема, Київщини і Поділля) в історичній ретроспективі.

Цікавим був виступ кандидата філологічних наук, доцента кафедри української мови Криворізького державного педагогічного університету Миколи Вербового, котрий у своєму дослідженні переглянув думку Івана Огієнка про українську основу мови Крехівського Апостола, проаналізував фонетичне явище «нового ятя» в тексті джерела.

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української та світової літератури Криворізького державного педагогічного університету Інна Онікієнко, опрацювавши праці Івана Огієнка, звернула увагу присутніх на міфологему вогню у дослідженнях Івана Огієнка та її образне втілення у поезії Ігоря Калинця.

Участь у презентації взяли і здобувачі вищої освіти історичного факультету й факультету української філології та журналістики К-ПНУ, зокрема Аліна Довга, Марія Івасів, Наталія Рутковська та ін.  Студенти окреслили структуру збірника і його тематичне наповнення (дослідження мовознавчих студій, духовної і педагогічної діяльності Івана Огієнка як письменника, літературознавця, публіциста і державного діяча).

Підсумовуючи, модератори та учасники презентації дійшли висновку про перспективність продовження подібних досліджень і висловили сподівання на подальшу співпрацю.