25 жовтня з нагоди 104-ї річниці від заснування Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася  ІV Всеукраїнська наукова конференція “Традиції Івана Огієнка у світлі вітчизняної науки”.

Конференція зініційована й організована кафедрою історії української літератури та компаративістики Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Ідейним організатором всеукраїнського огієнківського наукового форуму уже традиційно став Олег Рарицький, професор кафедри історії української літератури та компаративістики, доктор філологічних наук, професор, керівник науково-дослідного центру огієнкознавства.

З вітальним словом до учасників конференції звернулась проректор з наукової роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, доктор педагогічних наук, професор Світлана Миронова, згадавши славетну історію університету, наголосила, що сьогодні особливо важливо плекати традиції Огієнкового вишу.

У рамках конференції презентована відкрита лекція із циклу щорічних лекцій пам’яті Івана Огієнка «Леонід Білецький: чин науковця, організатора освіти, громадянина, патріота (до 140-річчя від дня народження)» Ніни Бернадської, доктора філологічних наук, професора,  професора  кафедри історії української літератури, теорії літератури і літературної творчості Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Леонід Тимофійович Білецький – вчений-літературознавець, педагог, громадський і політичний діяч, приват-доцент, декан і проректор Кам’янець–Подільського державного українського університету (1918–1920) – представник молодої генерації українських науковців, які активно забезпечували національно-культурне відродження українства у 1917–1920 рр.

На пленарному засіданні у форматі обговорення тематики відкритої лекції доктора філологічних наук, професора Ніни Бернадської з доповідями виступили  директор навчально-наукового інституту української філології та журналістики, доктор філологічних наук Борис Коваленко, доктор історичних наук, професор Олександр Завальнюк. доктор філологічних наук, професор Олег Рарицький, доктор філологічних наук, професор, Людмила Марчук.

До наукової дискусії в онлайн-обговоренні долучилися доктор філологічних наук, професор Ігор Набитович (Університет імені Марії Кюрі-Склодовської, м. Люблін, Польща), кандидат філологічних наук, професор Галина Райбедюк (Ізмаїльського державного гуманітарного університету), доктор філологічних наук, професор Тетяна Космеда (Донецький національний університет імені Василя Стуса, м. Вінниця), доктор філологічних наук, професор Жанна Янковська (Національний університет «Острозька академія»), кандидат філологічних наук, доцент Інна Онікієнко (Криворізький державний педагогічний університет), доктор філологічних наук, доцент Світлана Ленська (Полтавський національний педагогічний університет  В.Г. Короленка).

В онлайн-форматі конференції розгорнулось жваве спілкування між науковцями з різних куточків країни й близького зарубіжжя, яких консолідував Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка.