НАВЧАННЯ БЕЗ КОРДОНІВ
Віртуальні екскурсійні тури в межах навчальної дисципліни
«Українська література в світовому контексті»
(ОПП «Українська мова і література» за спеціальністю
035 Філологія спеціалізацією 035.01 Українська мова та література)
У процесі осягнення навчального матеріалу дисципліни «Українська література у світовому контексті» студенти-філологи 1-2 курсів вчаться сприймати вітчизняне письменство у загальносвітовому контексті, зокрема й простежують взаємозв՚язки українських літературних тенденцій та явищ із західноєвропейським літературним простором, набуваючи таким чином фахових професійних компетентностей філолога, серед яких однією з найважливіших є конкурентоспроможність до європейської та євроатлантичної інтеграції.
Урізноманітнюють і збагачують дистанційний навчальний процес такі змістовні та цікаві інтерактивні форми навчання, як віртуальні екскурсії, що створюють відчутний неповторний ефект особистої причетності і присутності у віддалених в часопросторі місцях та ситуаціях.
Так, вивчаючи доволі складну і глибоку тему «Німецьке Просвітництво в українських літературних рецепціях», студенти знайомились із творчим спадком геніального німецького митця, почесного члена Ради Харківського університету Й.-В. Гете та його побратима по перу Ф. Шиллера. З метою кращого сприйняття і осмислення особистого життєвого простору і світоглядного комплексу німецьких просвітників, тематичної структури та архетипних смислових кодів їх творчості, майбутні філологи здійснили віртуальну мандрівку до Веймара – німецького містечка, що й досі зберігає видимі сліди і нетлінну пам՚ять про творчу співдружність величних митців епохи Просвітництва.
Завдяки ефекту «віртуальної реальності» студенти не лише змогли помилуватись чудовими веймарськими краєвидами, а й завітати до музею-садиби Гете – зануритись у неповторну атмосферу, що оточувала великого «олімпійця», оглядаючи розкішні галереї античних скульптур, які скрашують численні кімнати його маєтку, подарованого письменнику веймарським герцогом, захопленим його талантом; відчути тонкий смак митця, що доклав своїх рук до створення неповторного антуражу й декору приміщення; із благоговійним трепетом прочинити двері у «святая святих» робочого кабінету великого мислителя.
https://wikiway.com/germany/frankfurt-na-mayne/dom-muzey-gete/photo/
Вдалося також відвідати музей близького друга Й.-В. Гете – Шиллера, який розташований у веймарському помешканні письменника, щоправда, не такому розкішному, як у його творчого побратима, зате стримано вишуканому, що мимоволі виказує тонку аристократичну душу господаря, який так милувався в красі. Студентки дістали можливість буквально «пройтися» коридорами затишного будиночка Шиллера, заглянути до привітних, прикрашених картинами та портретами кімнат, затамувавши подих, наблизитись, до письмового столу митця, вигляд якого накладає непоборне відчуття, що письменник лише хвилю тому полишив своє перо з недописаним аркушем… і незабаром повернеться до праці над рукописом.
https://www.youtube.com/watch?v=A_yjRapQ4Vg&ab_channel=bibl.lb-dubna
Віртуальна «мандрівка» літературним Веймаром справила неповторне враження, а що найприємніше – заронила зернятко щирого, невимушеного зацікавлення внутрішнім світом німецьких митців, прагнення осягнути їх творчий геній та відшукати незримі на перший погляд, але такі могутні духовні зв՚язки з українським культурним простором.
Віртуальний екскурсійний тур до Іспанії.
Пам’ятник Мігелю де Сервантесу та його відомим героям розташований на площі Іспанії в районі Королівського палацу в Мадриді.
https://www.flickr.com/photos/mbell1975/6600647359
Пам’ятник Кальдерону в Мадриді на площі Святої Анни (скульптор Ж.Фігерас Віла, 1880)
Меморіальний будинок-музей знаменитого письменника Лопе де Вега, що знаходиться в Мадриді на вулиці Сервантеса, 11, розташований у будинку, де останні 25 років свого життя мешкав письменник. Більшість своїх творів Лопе де Вега написав саме у цьому будинку. Всередині відтворено інтер’єр будинку XVII століття з справжніми меблями, книгами, картинами та особистими речами Лопе де Вега та його родини. Крім того, можна відвідати невеликий дворик, де любив працювати письменник, з криницею тих часів та садом.
Офіційний веб-сайт музею – https://www.casamuseolopedevega.org/es/
https://tripguides.info/spain/madrid/city-madrid/sight/lope-de-vega/
Сертифікати конференцій про участь студентів
Оксана_Фостата+ | Олена_Буцвiн+ |
Лiлiя_Демцун+ | Олеся_Трофимюк+ |
Людмила_Гончарова+ | Уляна_Гнаткович+ |
Дар_я_Бановс_ка+ |