Стажування Починок Л.І. з метою підвищення кваліфікації як адміністратора та художнього керівника студентського театру-студії « ЕСТЕЛЬ».

Назва стажування  Програма стажування  Сертифікат 
Виховання стійкої мотивації до сценічної творчості в рамках курсу Драматургія і театр”  програма   Сертифікат Театр 1
“Забезпечення отримання досвіду колективної творчості з втілення літературного твору на сцені”  програма Сертифікат Театр 2

 

 

ТЕАТР-СТУДІЯ «ЕСТЕЛЬ»

“Сцена − мій кумир,

театр − священний храм для мене”

(І.Карпенко-Карий)

Студентський театр-студія «Естель» (в перекладі українською – «Надія») заснований на факультеті української філології та журналістики 2015 року, що позначений цілою низкою ювілейних річниць славетних корифеїв української сцени − Марка Кропивницького, Михайла Старицького та Івана Карпенка-Карого.

Творча історія театру розпочалась 10 грудня 2015 року постановкою ювілейного спектаклю-попурі за п’єсами засновників українського професійного театру, а саме − «Дай серцю волю, заведе в неволю» та «Глитай, або ж Павук» М.Кропивницького, «За двома зайцями», «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці» та «Циганка Аза» М.Старицького, «Мартин Боруля» І.Карпенка-Карого (Тобілевича).

Це величне Свято Українського Театру презентувало університетській публіці та гостям вишу яскравий гурт талановитих акторів, що майстерно відтворили увесь колорит і красу мистецтва знаменитих драматургів. Серед них − студенти факультету української філології та журналістики Владислава Медвецька, Катерина Кириловська, Ірина Царюк, Лариса Пікуля, Ірина Палагнюк, Марта Панова, Юлія Дем’янова, Андрій Поважнюк, Крістіна Лісова, Ольга Грель, Лілія Мамчур, Андрій Петруньков, Юлія Юшко, Ірина Цімерман, Андрій Перун, Марія Тур, Наталія Рибух, Галина Лавер, Віталія Свистун, Владислав Вишневський, Марія Ходань, Марина Лавренчук, Тетяна Ревуцька, Марія Мазурик, Андрій Гуменний, Надія Присяжнюк, Ірина Теліжин, а також − Артем Блазій та Наталія Хом’як, що здійснювали, відповідно, технічну і художню режисуру сценічної постановки.

Наступною сходинкою на шляху до визнання глядача стала робота над драматичною поемою Лесі Українки «Лісова пісня», що є доволі складним сценічним матеріалом. На той час склад трупи «Естелю» суттєво скоротився і підсилився новими акторами (Олег Сторожук − студент коледжу будівництва, архітектури та дизайну, Олександр Починок – студент історичного факультету, Вадим Беник – студент факультету української філології та журналістики), що органічно влились у колектив театру. Постановка п’єси, приурочена 145-річчю з дня народження письменниці, відбулась 2 березня 2016 року. Драма Лесі Українки «Лісова пісня» в інтерпретації театру «Естель» стала справжньою феєрією акторської гри, музики й танцю. Танцювальні композиції, що додали особливого чару постановці, майстерно втілені під керівництвом хореографа театру – Лариси Пікулі.

Черговим етапом творчої діяльності театру «Естель» була постановка 20 жовтня 2016 року знаменитої п’єси Івана Франка «Украдене щастя», приурочена ювілейній річниці геніального митця. Вистава вимагала глибокого втілення психологічно складних і небуденних характерів героїв драми та відтворення автентичного колориту Гуцульщини. З цим доволі не простим завданням гідно впоралися актори театру, до якого в той час увійшли нові актори – Дмитро Козак (студент факультету української філології та журналістики), Богдан Ісарчук та Олег Доманський (студенти факультету іноземної філології).

Наразі колектив театру-студії «Естель» переживає подальший процес оновлення акторського складу та сценічного репертуару, над яким працюють засновник і керівник студентського театру – к. філол. н., доцент кафедри історії української літератури та компаративістики Людмила Починок та новий художній керівник театру − к. філол. н., асистент кафедри журналістики Оксана Лівіцька.

 

ВАЛЬС МЕЛАНКОЛІК

ФОТО

ВІДЕО

 

ЛІСОВА ПІСНЯ

ФОТО

ВІДЕО

 

ТЕАТР КОРИФЕЇВ

Театр – це не лише гра акторів, це життя на сцені!

Чи давно Ви ходили до театру? Чи давно Ви бачили, як з усією душею, поривом почуттів та неймовірною насолодою актори перевтілюються у персонажів відомих усім нам драм та комедій?

Нещодавно, а саме 10 грудня цього року, у нашому університеті, відбулася вистава, що доторкнулася до сердець кожного із глядачів та власне акторів. Вистава була присвячена ювілям відомих українських корифеїв та зачинателів українського театру — М. Кропивницького, І. Карпенка-Карого та М. Старицького. Найвідоміші твори світового масштабу, як – «Дай серцю волю, заведе в неволю», «Глитай, або ж Павук», «За двома зайцями», «Сто тисяч», «Мартин Боруля», «Ой, не ходи, Грицю» та «Циганка Аза», були розіграні на сцені студентами української філології за сприянням окремих студентів педагогічного та історичного факультетів.

Вистава пройшла з неймовірним успіхом, глядачі палкими оплесками і гучними криками «Браво!» проводжали акторів за куліси. Я була однією із акторів-початківців і з впевненістю можу сказати, що кожний момент, кожен рух на сцені, змушував нас поринати повністю у життя своїх героїв. Ми перевтілювалися, сміялися та плакали, для нас усе це було справжнім. Перед виходом на сцену до глядачів, ми хвилювалися, але й відчували смак неймовірного задоволення, відчуття того, що вже скоро ми зуміємо відчинити світ своїх героїв для широкого загалу глядачів.

Зранку й до пізнього вечора ми проводили репетиції, неодноразово повторюючи свої ролі. Кожен з нас був надзвичайно схвильованим перед довгоочікуваним виступом, багато питань виникало щохвилини. Але під керівництвом Л.І. Починок дружній колектив нашого юного театру, що тільки народився, втілював у життя найяскравіші ідеї.

Ентузіазм зашкалював, ще ніколи в житті ми не були настільки згуртованими і близькими між собою. За допомогою нашого звукорежисера Артема Блазія сценки набирали емоційніших барв, а завдяки справедливій критиці та мудрим порадам студентки 4 курсу української філології Наталки Хом’як кожен із майбутніх акторів зумів відкрити серце глядачеві та заполонити його світом мистецтва і гри.

Для нас було неймовірним задоволенням бачити заповнену глядачами залу. Ми забували про все і грали хоч і вперше, але неначе востаннє. А найбільшою подякою для нас стали оплески та позитивні коментарі від глядачів, за що ми усім щиро вдячні.

Ми будемо щасливі дарувати Вам, наші любі глядачі, гарні емоції та настрій, продовжуючи діяльність поки що невеличкого і молодого театру. З Вашою допомогою ми будемо рости у своїй майстерності, захоплюватись грою все більше й більше, тому запрошуємо Вас на свої майбутні вистави, які принесуть Вам море задоволення та насолоди.

ФОТО

 

УКРАДЕНЕ ЩАСТЯ

ФОТО

ВІДЕО