29 жовтня 2024 року викладачі кафедри, зокрема кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри історії української літератури та компаративістики Людмила Починок, старша викладачка кафедри історії української літератури та компаративістики Любов Расевич й асистент кафедри історії української літератури та компаративістики Олеся Трофимюк прослухали онлайнову лекцію Тетяни Трофименко, кандидатки філологічних наук, доцента кафедри історії української літератури Харківського національний університету ім. В.Н.Каразіна, на тему «Жінка-ХХІ: як змінилася гендерна оптика в сучасній українській літературі», реалізовану в межах відкритих заходів Єнського університету (Friedrich-Schiller-Universität Jena, Німеччина).
До заходу також доєднались здобувачі: Анастасія Ковальська, Анастасія Нінадовська, Христина Сагайдак, Вікторія Копилова, Марина Муляр, Бановська Дар’я — бакалаври спеціальностей 014 Середня освіта (Українська мова і література й Українська мова і література. Англійська мова); а також магістранти спеціальностей 014 Середня освіта (Українська мова і література) та 035 Філологія, а саме: Катерина Василинчук, Аліна Ковальчук, Вікторія Компанієць, Юлія Дубецька, Діана Білоткач (у системі вивчення курсів «Сучасна українська література» та «Сучасна українська література у світовому контексті»).
Лекторка поділилась досвідом типізації жіночих образів у сучасній українській літературі, виокремивши 7 типів жіночності, з-посеред яких особливий інтерес викликає жінка-жертва, жінка-берегиня роду, «феміністка в історичному антуражі», self-made стерва, тепла жінка до кави. Під час зустрічі було також анонсовано появу книги Тамари Горіха-Зерня «Шептуха», який пропонуватиме один із найновіших образів жінки в українській літературі – витворений реаліями сьогодення, але з урахуванням одвічної сакральної сили української жінки, що сконцентровано вже й у самій назві роману.
Тож дякуємо пані Тетяні Трофименко за плідну й цікаву співпрацю! Сподіваємось на подальшу співпрацю!