Продовжуємо традиції Івана Огієнка

22 жовтня з нагоди 102-ї річниці від заснування Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася ІІ Всеукраїнська наукова конференція “Традиції Івана Огієнка у світлі вітчизняної науки”. У рамках конференції прочитана відкрита лекція професорки Ізмаїльського державного гуманітарного університету Галини Райбедюк «Спалитися в безупиннім життю…»: пасіонарна енергетика слова і чину Юрія Липи». Лекція стала продовженням циклу щорічних читань, присвячених пам’яті нашого патрона Івана Огієнка, а також славетних письменників Поділля. Цьогоріч громадськість відзначила 120-ту річницю від дня народження письменника, лікаря, громадського діяча, студента Івана Огієнка –  Юрія Липи.

Зі вступним словом виступив перший проректор університету Володимир Анатолійович Дубінський, згадав славетну історію Огієнкового вишу, наголосив, що саме університет був тим фактором, який у далекому 1918 об’єднав Західну і Східну Україну. Цікаві доповіді виголосили викладачі кафедри української літератури та компаративістики, а також кафедри української мови. Зокрема, Олег Анатолійович Рарицький дослідив давні пам’ятки української літератури в науковій рецепції І. Огієнка. Людмила Миколаївна Марчук виступила з доповіддю «Мовна особистість Юрія Липи: проблеми огієнківського мислетворення». В інтелектуальній дискусії взяли участь й інші викладачі  факультету.

Через віртуальний простір до слова запросили представників Ізмаїльського державного гуманітарного університету, які долучилися до обговорення феноменальної особистості Ю. Липи. Г. Райбедюк слушно підсумувала: «Такі поети народжуються раз в ніколи».

Авдиторія активно долучалася до обговорення, пролунали запитання й відповіді щодо постаті письменника, завдяки яким було відкрито таємницю народження та перегорнуто Кам’янецьку сторінку життя Ю.Липи.

Софія Бурмецька, студентка 4 курсу групи FUkr1-B17 факультету української філології та журналістики